Müügi- ja tagastustingimused

1. Tingimuste ulatus ja kehtivus 

1.1. Tingimused kehtivad kõigi isikute ja ostukeskkonna iSauna.eu (edaspidi iSauna e-pood) omanik iSauna OÜ (registrikood 12398775 ), asukohaga Sakala 7-6, 10141 Tallinn, Eesti vahel iSauna e-poe vahendusel toodete ostmisel tekkivate õigussuhete kohta. 

1.2. Ostu sooritamisel kinnitab Tellija, et on tutvunud allolevate tingimustega ning iSauna Kliendiandmete kasutamise põhimõtetega. 

1.3. Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad iSauna e-poe vahendusel toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid. 

1.4. iSauna OÜ on õigustatud iSauna e-poe arengust tulenevalt ning e-poe parema ja turvalisema kasutamise huvides muutma ning täiendama allolevaid kasutamistingimusi ning kliendi andmete kasutamise põhimõtteid. Tingimuste ning hinnakirja muudatused ja täiendused avaldatakse veebilehel iSauna.eu. Tingimuste ja hinnakirja muudatused ning täiendused jõustuvad vastava muudatuse või täienduse avaldamisest interneti leheküljel iSauna.eu. Kui Te edastasite oma tellimuse enne tingimuste muudatuste jõustumist, kohaldatakse Tarbija ja iSauna OÜ vahel tekkinud õigussuhtele Tarbija poolt tellimuse edastamise ajal kehtinud tingimusi, v.a kui seaduses või käesolevates tingimustes on ette nähtud teisiti. Ostu hetkel kehtivad tingimused, millega Tellija nõustub, edastatakse koos tellimuskinnitusega tellimuse hetkel esitatud e-posti aadressile.  

2. Hinnad 

2.1. Kõik iSauna OÜ hinnad on esitatud eurodes ja sisaldavad käibemaksu 20%. 

2.2. iSauna e-poe hinnad kehtivad arve tähtajalise tasumise puhul vastavalt punktis 4 sätestatule. 

2.3. iSauna e-poes olev sortiment ja hinnad võivad erineda teistest jaekauplustes olevastest sortimendist ja hindadest. Täpne hinnakommunikatsioon on kirjeldatud igal tootekaardil vastava toote kohta eraldi. 

2.4. iSauna e-poes märgitud tootehinnale võib lisanduda täiendavaid tasusid, sealhulgas transporditasu, mis tuuakse esile ostukorvis transpordiviisi valiku hetkel.   

3. Kaupade ostmine ja tellimuse vormistamine e-poes 

3.1. Tellimuse saavad esitada ainult täisealised ja teovõimelised Tellijad. 

3.2. iSauna e-poest on võimalik osta neid Kaupu, millel on link „Lisa ostukorvi“. Kauba hind ja Kauba saadavus võivad jooksvalt ja ette teatamata muutuda. Kui Tellija on esitanud tellimuse enne Kauba hinna muutumist, rakendub tellimuse hetkel kehtinud hind v.a juhul, mis on kirjeldatud punktis 11.2 ja 11.3. 

3.3. iSauna e-poel on õigus e-poe vahendusel sõlmitud Müügilepingust taganeda ning tellitud Kaup jätta üle andmata või teenus osutamata järgnevatel juhtudel: Kaup on laost otsa saanud; tegemist on e-poe „Tellimisel“ staatusega Kaubaga, mis on laost otsa saanud; Kauba hinda või omadusi on e-poes kuvatud valesti süsteemivea tõttu. 

3.4. Tellimuse vormistamiseks telefonikõne või e-kirja teel, peab klient omama kas tootekoodi või toote täisnimetust, väljendama oma soovi tarneviisi kohta ning edastama oma andmed. NB: telefoni/e-kirja teel tellimuste eest ei saa tasuda pangakaardi või pangalingiga. 

3.5. Tellimuse esitamisel on Tellija teadlik, et tellimusega kaasneb maksekohustus ja ta kinnitab, et on tutvunud iSauna e-poe tellimistingimustega. 

3.6.Ostukorv ja tellimuse vormistamine

3.6.1.   Ostukorv luuakse kui olete klikanud nupule „Lisa ostukorvi“. Klikates „ostukorvil“ näeb tellija kogu oma ostukorvi koos tasutava summaga.

3.6.2.   Ostukorvis olevate kaupade arv ei ole piiratud ning kogust võib muuta. Tehtud muudatused uuenevad automaatselt. Ostukorvis tuleb valida sobiv tarneviis ning kulleri valikul sisestada tarneaadressi postikood. Peale postikoodi lisamist arvutab süsteem automaatselt välja transpordi kulu. Tellimuse vormistamise jätkamiseks klikkige nupule „Vormista ost”.

3.6.3.   Järgmises sammus tuleb valida makseviis ning vormistada ost klikates nupule „Vormistan tellimuse“.

3.6.4.   Enne tellimuse lõplikku kinnitamist, peab tellija veenduma, et sisestatud detailid nii valitud kauba kui ka Tellija andmete kohta on täpsed, sest selle informatsiooni täpsusest ja õigsusest sõltub ostetud toodete kiire ja häireteta kohale toimetamine.

3.6.5.   Nime- ja aadressi muudatustest tuleb viivitamatult teavitada iSauna e-poe klienditeenindust e-kirjaga info@iSauna.eu või täites tagasisidevormi. 

3.7. Toodete müügileping loetakse sõlmituks (Lepingu jõustumine) arvates tellimuskinnituse järgi tasumisele kuuluva summa laekumisest iSauna OÜ arvelduskontole. 

3.8. E-poes sooritatud tellimuste töötlemine toimub tööpäevadel. Kui tellimuse esitamise aeg jääb hiljemaks kui reedel kl 12.00, toimub tellimuse vormistamine järgneval esmaspäeval. 

4. Toodete eest tasumine 

4.1. Makse sooritamiseks valige tellimuse vormistamise leheküljel endale meelepärane makseviis. 

4.2. Toodete eest saab tasuda:

4.2.1 internetipanga kaudu (pangalinkide kaudu).

4.3. Tellimus vormistatakse ja tarnitakse 100%-se ettemakse puhul. 

4.4 Tellimuse esitamisel nii veebipoes kui ka telefoni teel, tuleb kliendile kinnituskiri, milles on märgitud valitud kohale toimetamise viis(id) ning hinnanguline eeldatav tarneaeg.*  

5. Toodete kohaletoimetamine ja üleandmine 

5.1. Peale Lepingu jõustumist toimetatakse tooted Tarbijale kohale Tarbija poolt tellimuse vormistamisel valitud tarneviisil. Erinevate tarneviisidega on võimalik tutvuda iSauna OÜ kodulehel. 

5.2. Tellimuses sisalduvad tooted koos eestikeelse tooteinfoga ja muude toodete juurde kuuluvate dokumentidega toimetab kullerfirma üldjuhul kohale tootekaardil määratud tähtaja jooksul. 

5.3. Laosolevate kaupade tarne Eesti piires on alates 2 tööpäeva. Tarneaeg, millest alates toode jõuab tarneaadressile, on märgitud tootekaardile. Tarne maksumus kehtib ühetarne kohta. Juhime tähelepanu, et tarneaeg „alates“ on indikatiivne süsteemi poolt pakutav tarneaeg. Kuller võtab alati eelnevalt ühendust, teavitades täpse tarneaja. Juhul kui tarneaeg alates langeb nädalavahetusele või riiklikele pühadele, tarnitakse tellimus järgnevatel tööpäevadel. 

5.4. Ühele tellimusele saab korraga lisada erineva tarneajaga tooted ning nende eest korraga mugavalt maksta. Seega mitut erineva tarneajaga toodet sisaldavale tellimusele võib tulla mitu erinevat saadetist. 

5.5. Juhul, kui Tarbija poolt tellitud toodet ei ole laos ja see tuleb spetsiaalselt tarnijalt tellida ning on ilmne, et toote kohale toimetamine toote kirjelduses määratud tarnetähtaja jooksul ei ole võimalik, ning muudel juhtudel, kui toodete tähtaegne kohale toimetamine ei ole võimalik asjaoludel, mille eest iSauna OÜ ei vastuta, teavitame sellest Tarbijat Tarbija poolt tellimuse vormistamisel teatatud kontakttelefoni või elektronposti teel 2 tööpäeva jooksul arvates Lepingu jõustumisest vastavalt Tingimuste punktile 3.7. ning ühtlasi anname teada Tarbija poolt tellitud toote kohale toimetamise tähtaja. Juhul, kui Tarbija kaotab toote kohale toimetamise pikema tähtaja tõttu huvi toote ostmise vastu, on Tarbijal õigus oma tellimus tühistada (vt täpsemalt punktidest 6.1. ja 6.3.) ning Tarbija poolt tasutud summa (koos transpordi maksumusega) tagastatakse. 

5.6. Palun jälgige tellimuse vormistamisel esitatavate kontaktandmete õigsust vältimaks viivitusi ja arusaamatusi toodete kohale toimetamisel. iSauna OÜ ja kullerfirma ei vastuta toodete kohale toimetamise viivituse ja tekkinud arusaamatuste eest juhul, kui viivitus või arusaamatus on tingitud Tarbija poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest või ebaõigsusest. 

5.7. Kui tellitud tooted on kullerfirmale üle antud, võtab kullerfirma eelnevalt ühendust, et täpsustada toodete kohale toomise aeg. Kullerfirma toimetab tooted tellimuse vormistamisel märgitud aadressile või pakiautomaati. Sihtkoha hilisem muutmine ei ole võimalik. iSauna kuller toimetab kauba sihtkohas välisukseni. Kauba kannet tuppa või korteriukseni teenus ei hõlma. 

5.8. Tooted antakse kulleri poolt üle koos saatelehega. Enne saatelehe allkirjastamist soovitame tungivalt Tarbijal toodete pakend üle vaadata ja selle väliste vigastuste korral märkida kulleri saatelehele sellekohane märkus. Palume vigastatud pakendiga tootest teatada elektronposti aadressile info@iSauna.eu. Kullerfirma poolt vigastatud pakendiga toode asendatakse. Juhul, kui Te seda ei tee, ei vastuta me defekti eest, mis on põhjustatud tootja poolt komplekti kuuluvate osade puudumise eest, mida on võimalik märgata peale vaadates.  

6. Tellimuse tühistamine ja toote tagastamine 

6.1. Tellijal on õigus peale toodete eest tasumist, kuid enne toodete kohaletoimetamist, oma tellimus tühistada, saates iSauna e-poe elektronposti aadressile info@iSauna.eu vastavasisulise teate koos tellimuse numbriga ning oma arvelduskonto numbriga.

6.2. Kõikidele iSauna.eu e-poest ostetud toodetele kehtib tagastusõigus 14 päeva. Tellijal on VÕS § 56 lg 1 alusel õigus tagastada või välja vahetada kaup muu toote vastu põhjust avaldamata 14 päeva jooksul alates kauba üleandmisest. Selleks peab Tellija tegema Müüjale vastavasisulise avalduse (avalduses märkida ostja nimi, ostukuupäev, arvelduskonto number ning tellimuse nr.) e-posti aadressil info@iSauna.eu ning tagastama seejärel iSauna e-poele tellitud kauba. Vastavalt VÕS § 56 lg 25 tõendab lepingust taganemist tarbija. 

6.3. Tellimuse tühistamisel punktis 6.1 sätestatud juhul või tellimusest taganemise korral punktis 6.2 sätestatud juhul tagastatakse raha kauba eest samale arvelduskontole, millelt tasuti kauba eest, 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest Müüja poolt. Transpordi eest makstud raha ei kuulu tagastamisele. 

6.4. Tagastatav kaup ei tohi olla kasutatud või kahjustatud ning peab olema originaalpakendis. Taganemisõiguse kasutamiseks ja tagastamise korral hüvitise maksmise vältimiseks tuleb tootepakend avada ettevaatlikult seda kahjustamata. Kaubaga tutvumiseks võib kasutada seda viisil, mis on vajalik asja olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks. Tagastatav toode peab olema komplektne (sisaldama kõiki tootepakendis sisaldunud esemeid). Kui toode on ostetud kampaania korras, kus kaubale on lisatud veel mõni toode, tuleb Tellijal tagastada kogu komplekt (ehk siis kõik tooted). 

6.5. Tellijal tuleb kanda lepingu esemena üleantud kauba tagastamisega seotud otsesed kulud, kui pooled ei ole kokku leppinud teisiti. Toode tuleb tagastada aadressile - Tööstuse 11, Pajusti.

6.6. Kui tagastatav toode (ja toote pakend) on halvenenud ja halvenemine on põhjustatud asjaoludest, mis ei ole tingitud iSauna OÜ; ning toote mittesihipärase kasutamise tulemusena, on iSauna OÜ-l õigus tasaarvestada toote väärtuse vähenemine Tellija poolt toote eest tasutud ning tagastamisele kuuluva summaga. Tasaarvestamiseks saadab iSauna OÜ tasaarvestamise avalduse Tellija poolt tellimuse vormistamisel teatatud e-posti aadressile. Juhul, kui Tellija ei ole nõus tasaarvestamise teates näidatud väärtuse vähenemisega, on selleks õigus kaasata toote väärtuse vähenemise kindlakstegemiseks sõltumatu ekspert. Ekspertiisiga seotud kulud kannab Tellija.

6.7 Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

6.8 Ostetud kaup ei kuulu tagastamisele, kui kaup on spetsiaalselt kliendile eritellimuse alusel valmistatud või ostetud. 

7. Pretensiooni esitamise õigus ja nõuetele mittevastavate toodete tagastamine 

7.1. iSauna OÜ vastutab toodete nõuetele mittevastavuse ja puuduste eest vastavalt võlaõigusseadusele, pretensioonide esitamise aeg on eraisikul 2 aastat ja juriidilistel isikutel 6 kuud arvates toodete üleandmise hetkest. Tarbijalemüügi puhul eeldatakse, et kuue kuu jooksul asja ostjale üleandmise päevast ilmnenud lepingutingimustele mittevastavus oli olemas asja üleandmise ajal, kui selline eeldus ei ole vastuolus asja või puuduse olemusega. 

7.2. Tellija peab teatama asja lepingutingimustele mittevastavusest müüjale mõistliku aja jooksul pärast seda, kui ta asja lepingutingimustele mittevastavusest teada sai või pidi teada saama. Tarbijale müügi puhul peab tarbija teatama asja lepingutingimustele mittevastavusest müüjale kahe kuu jooksul pärast seda, kui ta sai mittevastavusest teada. 

7.3. iSauna OÜ ei vastuta:

7.3.1. Tellija süül toote halvenemise/kahjustumise eest.

7.3.2. Puuduste eest, mis on tekkinud toote mittekorrapärase kasutamise tagajärjel.

7.3.3. Toote normaalse füüsilise kulumise eest tavalise kasutamise korral. 

7.4. Toote nõuetele mittevastavuse või puuduse korral on Tarbijal õigus nõuda toote asendamist nõuetele vastava ja puudusteta toote vastu või taganeda tellimusest ja tagastada nõuetele mittevastav toode iSauna OÜ kulul. 

7.5. Pretensiooni esitamise korral kannab esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale asja parandamisega või asja asendamisega seotud kulud iSauna OÜ. Järgneva 1,5 aasta jooksul kannab vastavad kulud iSauna OÜ üksnes juhul, kui pretensioon oli õigustatud. 

7.6. Nõuetele mittevastava toote tagastamise korral kantakse toote eest tasutud summa. Tarbija poolt näidatud pangakontole hiljemalt 14 päeva jooksul arvates tellimusest taganemise ja toote tagastamise soovi kohta teate saamisest. Transpordi eest tasutud summa ei kuulu tagastamisele.

7.7. Lisaks pretensioonide esitamise õigusele on Tarbijal ka muud seadusest tulenevad õigused õiguskaitsevahendite kasutamiseks. 

7.8. Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul. Pretensioone saab esitada e-maili aadressil info@iSauna.eu. 

7.9. Toote defekti tuvastamisel palume saata defektse toote pakendist ning tootest pildid info@iSauna.eu. Pakendil oleva informatsiooni põhjal saab iSauna OÜ pretensiooni vastu võtta.  

8. Vastutus ja vääramatu jõud 

8.1. iSauna OÜ vastutab Tarbija ees ja Tarbija vastutab iSauna OÜ ees teisele poolele käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses. 

8.2. iSauna OÜ ei vastuta Tarbijale tekitatud kahjude eest või toote kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või toote kohaletoomise viibimine on tingitud asjaolust, mida iSauna OÜ ei saanud mõjutada ning mille saabumist iSauna OÜ ei näinud ette ega võinud ette näha (vääramatu jõud). 

9. Andmete kaitse ja töötlemise põhimõtted 

9.1. iSauna.eu tagab Tarbija andmete sh isikuandmete kaitsmise ja kasutamise Kliendiandmete kasutamise põhimõtetes ettenähtud korras. Lähtudes kehtivatest õigusaktidest ja Kliendiandmete kasutamise põhimõtetes sätestatust on iSauna.eu-l ostja nõusolekuta õigus töödelda andmeid (sh isikuandmeid) ulatuses, mis on vajalik e-poe kasutamiseks, müügilepingu täitmiseks või müügilepingu täitmise tagamiseks. Muuhulgas on eeltoodust tulenevalt müüjal eraldiseisva nõusolekuta õigus: 

  - saata ostjale e-poe teenuste kasutamisega seonduvaid teateid, sh teateid, mille saatmine on e-poe kasutajate turvalisuse huvides;

  - säilitada ostjate paremaks teenindamiseks ja tehingute tõendamiseks e-poodi sisseloginud ostja tellimuste andmed, sh mõistliku tähtaja jooksul ka nende tellimuste kohta, mida ostja sessiooni käigus ei lõpetanud. 

9.2. Tarbijal on igal ajahetkel õigus võtta andmete turunduslikuks kasutamiseks antud nõusolek tagasi, saates iSauna.eu- le vastavasisulise e-maili vt lähemalt Kliendiandmete kasutamise põhimõtted.  

10. Muud tingimused 

10.1. Käesolevates tingimustes eraldi lahendamata küsimustes lähtutakse Eesti Vabariigis kehtivatest õigusaktidest. 

10.2. Tarbija ja iSauna OÜ vahel seoses iSauna e-poe vahendusel toodete tellimise ja ostmisega tekkinud vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamisel on Tarbijal õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijakaitseametisse (aadressil Rahukohtu 2, 10130 Tallinn või e-posti aadressil avaldus@komisjon.ee) või Tallinna Linnakohtusse. Vaidluste lahendamisel lähtutakse Eesti Vabariigis kehtivatest õigusaktidest.

Täpsem info vaidluste kohtuvälise lahendamise kohta www.tarbijakaitseamet.ee ja www.komisjon.ee. 

10.3. Lisaks eeltoodule on Tarbijal õigus iSauna.eu e-poest ostetud kauba või teenusega seoses tekkinud vaidluse lahendamiseks kasutada internetipõhisese vaidluste lahendamise platvormi (ODR) http://ec.europa.eu/odr. Internetipõhine vaidluste lahendamise platvorm on eelkõige mõeldud piiriüleste vaidluste lahendamiseks, võimaldades tarbijal lihtsamalt leida konkreetse vaidluse lahendamiseks sobiv kohtuväline üksus kaupleja liikmesriigis. 

11. Diskleimer 

11.1 Tootepildid on illustratiivse tähendusega. 

11.2 iSauna OÜ jätab endale õiguse korrigeerida toodete hindu. Antud juhul jätab iSauna OÜ endale õiguse loobuda müügist ning tagastada kliendile raha tema arvelduskontole 14 tööpäeva jooksul. 

11.3 iSauna OÜ jätab endale õiguse loobuda müügist kui tootega on juhtunud mõni järgnevatest probleemidest: on juhtunud inimlik eksitus hinna sisestamisel või tehniline viga süsteemis. 

11.4 Toote infot kontrollitakse ja täiustatakse regulaarselt. Andmed võivad olla peale Tarbija viimast külastust uuenenud.